X
X
TRY

Satış ortaklığı, Affiliate Marketing Nedir ?

AnasayfaYazılarPara KazanmaSatış ortaklığı, Affiliate Marketin...

oasrv satış ortaklığı

Satış ortaklığı

Temel olarak, kendi pazarlama çabalarınızla markalar için sürdüğünüz her satış veya tıklama için bir komisyon oluşturmanın bir yoludur. Temel olarak, etkileyenler (Referans link paylaşanlar) pazarlama çabalarıyla yapılan gerçek tıklama veya satış sayısını izlemek için benzersiz şekilde tanımlanabilir linkler ("link" olarak da adlandırılır) kullanıyorlar. Bağlı kuruluş pazarlamacılarının, markaların ve ürünlerinin reklamını yapmak için zaman harcamak zorunda kalmadan bağlı kuruluş satışlarını artırmaları için harika bir yoldur. Ne yaptığınızı biliyorsanız, hiç para harcamadan etkili bir satış ortağı olabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

İnsanların Satış ortaklığına katılmasının en yaygın yolu, bir marka için "gelen bağlantısi" haline gelmektir. Örneğin, belirli bir konuyla ilgili ilginç ipuçları ve öğreticiler yayınladığınız bir blogunuz olabilir. Blogunuzda yararlı ve anlayışlı bilgiler sağlarsanız, belirli bir ürün veya hizmet için bağlantılar listesine girmenizi isteyebilirsiniz. Bu noktada, kendinizi bu marka için bir tür "içerik oluşturucu" yaptınız ve onlar için çok fazla satış yapma potansiyeline sahipsiniz.

Bir satış ortaklığı ağı size kendinizden daha büyük bir şeyin parçası olma fırsatı verir. Bir reklam ağıyla, hangi ürünleri tanıtmak istediğinizi ve bunları ne kadar satmak istediğinizi seçebilirsiniz. Reklam bütçeniz üzerinde tam kontrole sahipsiniz. Aslında, reklamveren nadiren hiçbir zaman ön ödeme yapmaz. Satışlar işlendiğinde veya yerine getirildiğinde komisyonunuzu ödersiniz.

Kitle Kazanımı

Ancak bu, bir satış ortaklığı ağı ile bir blog/kitle arasındaki temel farklardan birini ortaya çıkarır. Bloglar genellikle fikir ve duyguların ifadesi için bir mekan sağlar. Bağlı kuruluş ağları genellikle ürün ve hizmetlerin tanıtımı için platformlar sağlar. Her iki site türü de sosyaldir ve kullanıcıların birbirleriyle etkileşime girmesine izin verir. Bu etkileşim, geniş bir kitleyi niş bir kitleye dönüştürme potansiyeline sahiptir.

Sosyal pazarlamanın gücü, daha geniş bir kitleye ulaşma ve daha da önemlisi daha fazla katılım ve etkileşim çekme yeteneğinde yatmaktadır. Sosyal medya etkileyicileri bulmak için mükemmel bir yerdir. Sosyal etkileyiciler, belirli bir konu hakkında tutkulu ve tutkulu olan insanlardır. Onları izleyicileriyle kolayca ilişkilendirebilecek bir kişiliğe ve çekiciliğe sahipler. Bağlı kuruluş bağlantılarınızı bu kişilerin eline geçirebilirseniz, başarı için mükemmel kombinasyonu bulmuş olursunuz.

Ancak bloglama ve ortaklık programları hakkında farklı olan tek şey bu değil. Bir blog, ister manuel olarak ister çevrimiçi olarak sürdürülsün, okuyucuların değer vereceği bilgilendirici ve eğlenceli içerikler sunmanıza olanak tanır. Bir okuyucu içeriğinizi okuduğunda, ne hakkında konuştuğunuzu bildiğinizi söyleyebilecektir. Ve doğru şeyleri yaparsanız, web sitenizi ziyaret etme, bir bağlı kuruluş bağlantısını tıklatma ve potansiyel olarak müşteri olma olasılıkları daha yüksek olacaktır.

Satış ortaklığının iki ana türü vardır. İlk tür, Tıklama Başına Ödeme veya PPC (Tıklama başına maliyet) olarak bilinir. PPC ile, yalnızca bir ziyaretçi bağlı kuruluş bağlantılarınızdan birini tıkladığında ödeme yapılır. Bu yavaş bir süreç olabilir çünkü şirketler arasında çok fazla rekabet var ve sonuçları görmek zaman alıyor. Bununla birlikte, çektiği yüksek miktarda nitelikli müşteri adayı nedeniyle kurşun başına düşük bir maliyete ve daha yüksek bir dönüşüm oranına sahiptir. Bazı pazarlamacılar, yalnızca tek bir sayfaya birkaç bağlantı koyarak yüzlerce dolar gelir elde edebildiler.

Satış ortaklığının bir diğer popüler biçimi, bağlı kuruluş pazarlama modeli olarak adlandırılır. Bu, temel olarak PPC yöntemiyle aynıdır, ancak birisi bağlı kuruluş bağlantınız üzerinden bir ürün satın alana kadar ödeme yapmazsınız. Bu tür bir reklam modelinin dezavantajı, para kazanmak için kendi ürününüze sahip olmanız gerektiğidir. Bununla birlikte, hizmetle ilgili bir ürününüz varsa, bağlı kuruluş pazarlama bağlantılarınız aracılığıyla bu ürünlerin satışı için tazminat alabilirsiniz.

OASRV Yazılım olarak hosting ve yazılım kategorilerinde sizlere satış ortaklığı programı sunuyoruz.
referans linkiniz üzerinden yapılan her satış için toplam tutarın %20'sini sizlere komisyon olarak ödüyoruz. 

Satış ortaklığı programına kayıt olmak için tek yapmanız gereken hali hazırda bir müşteri paneline sahip olmanız.

Kısaca

kaydol, linkle ve kazan

Sevgi ve teknoloji ile kalın
Onur AKSOY


Hosting Billing System by WISECP
Top